ابراز تمایل رئیس سابق سیا به حضور در دولت ترامپ

چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵
ابراز تمایل رئیس سابق سیا به حضور در دولت ترامپ

"دیوید پترائوس" اعلام کرد در صورتی که ترامپ به وی سمتی را پیشنهاد کند، در دولت آینده آمریکا فعالیت خواهد کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، ژنرال بازنشسته "دیوید پترائوس" – رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) -- اعلام کرد در صورتی که به وی سمتی پیشنهاد شود، حاضر به فعالیت در دولت دونالد ترامپ – رئیس جمهور منتخب آمریکا – خواهد بود.
وال استریت ژورنال گزارش داد پترائوس که در سال 2012 به دلیل فساد اخلاقی ناچار به کناره‌گیری از ریاست سازمان جاسوسی آمریکا شده بود، برای تصدی وزارت دفاع آمریکا اظهار تمایل کرده است.
وی در پاسخ به این‌که آیا حاضر به فعالیت در دولت آینده ترامپ خواهد بود یا خیر، گفت: "من قبلا در مقامی بوده ام که رئیس جمهور در اتاق کارش به من گفت مسئولیت نیروی بین‌المللی کمک به امنیت در افغانستان را به عهده بگیرم. تنها پاسخی که می‌توان به این مقام داد «بله، آقای رئیس جمهور» است."
هنگامی که از وی درباره اخلاق ترامپ و شایستگی وی برای ورود به کاخ سفید پرسیده شد، پترائوس پاسخ داد: "باید صبر کنیم و ببینیم چه خواهد شد. من پیشتر با وی ارتباطی نداشته ام. من درباره چگونگی عملکرد وی اطلاعی ندارم. اما جالب است بدانید از زبان افرادی که وی را می‌شناسند می‌شنوم ترامپ مردی با شخصیت، مهمان‌نواز، بخشنده و خوش‌صحبت است."
ابراز تمایل رئیس سابق سیا به حضور در دولت ترامپ