ورود نخستین هواپیمای ایرباس به ایران در آینده نزدیک

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
ورود نخستین هواپیمای ایرباس به ایران در آینده نزدیک

خبرگزاری رویترز از ورود نخستین هواپیمای ایرباس به ایران طی چند هفته آینده خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاریرویترز از ورود نخستین هواپیمای ایرباس به ایران در چند هفته آینده خبر داد.

رویترز در مصاحبه تلفنی با اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی نوشت: توافق ایران و شرکت ایرباس برای خرید 100 فروند هواپیما به مراحل پایانیخود رسیده است و به‌احتمال‌زیاد این قرارداد در روز دوشنبه یا سه‌شنبه نهایی خواهدشد.

فخریه کاشان گفت: قرارداد نهایی با شرکت ایرباس امروز یافردا نهایی می‌شود و اولین هواپیماها طی چند هفته آتی به ایران تحویل داده می‌شوند.

معاون وزیر راه در ادامه اظهار داشت: بر اساس این قراردادکه شامل 50 هواپیمای باریک‌پیکر و 50 هواپیمای پهن‌پیکر است، نخستین محموله هواپیماهایایرباس تا اواسط ماه ژانویه به ایران تحویل داده می‌شود. وی افزود: ایران از خریدسوپرجامبوهای ای 380 منصرف شده است و به جای آن 4 نوع هواپیمای متوسط برد ای 320 وای 321 و دوربرد ای 330 و ای 350 را از ایرباس تحویل می‌گیرد.

فخریه کاشان در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است با رویکار آمدن دولت جدید آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال شود و این قرارداد ازمسیر خود خارج شود، گفت: نگرانی وجود ندارد؛ هرچند نباید احتمالات را نادیده گرفت.در صورتی که ترامپ تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند ما آن را نقض برجامتلقی خواهیم کرد. فروش هواپیما به ایران جزئی از برجام است که صراحتاً به آن اشارهشده است.

ورود نخستین هواپیمای ایرباس به ایران در آینده نزدیک