دولت مکلف به ایجاد ردیف مستقل پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران محصولات کشاورزی شد

سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵
دولت مکلف به ایجاد ردیف مستقل پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران محصولات کشاورزی شد

نمایندگان دولت را مکلف کردند که نسبت به ایجاد ردیف مستقل پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران محصولات کشاورزی و دامی صندوق بیمه کشاورزی اقدام کند.


به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 5 دی ماه) مجلس در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه، ماده 42 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.
 
به موجب مصوبه مجلس، به منظور کاهش التهاب بازار کالاهای اساسی و کشاورزی و کاهش نوسان غیرعادی فصلی محصولات کشاورزی و به منظور کاهش بار مالی دولت برای تأمین نقدینگی در گردش و هزینه‌های تبعی مورد استفاده در سیاست‌های تنظیم بازار و تأمین ذخایر محصولات استراتژیک، شرکت بازرگانی دولتی ایران یا هر یک از شرکت‌های دولتی مسئول تنظیم بازار هر محصول به تشخیص وزارت جهادکشاورزی، حسب مورد، براساس برآوردهای ماهانه، فصلی و سالانه عرضه داخلی و تقاضای هر یک از محصولات، نسبت به اتخاذ موقعیت مناسب خرید یا فروش در قراردادهای سلف، سلف موازی استاندارد، پیمان آتی، قراردادهای آتی یا قراردادهای اختیار معامله روی هر یک از دارایی‌های مشمول صدر این ماده در چارچوب مقررات بازار سرمایه اقدام می‌نمایند.
 
همچنین در بند ب این ماده، دولت مکلف شد که نسبت به ایجاد ردیف مستقل پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران محصولات کشاورزی و دامی صندوق بیمه کشاورزی در لوایح بودجه سنواتی و پیش‌بینی اعتبار به صورت صددرصد تخصیص یافته در طول برنامه اقدام کند.
 
وکلای ملت بند (د) ماده 42 را که به ارائه برنامه کشت منطقه‌ای سالیانه با بهره‌گیری از روش‌های نوین آبیاری و انجام اقدامات مربوط به خرید تضمینی محصولات کشاورزی و کمک به بازاریابی و صادرات تولیدات می‌پرداخت، برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع کردند.
 
دولت مکلف به ایجاد ردیف مستقل پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران محصولات کشاورزی شد