پرداخت بیش از ۷ میلیارد کمک معیشت به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
پرداخت بیش از ۷ میلیارد کمک معیشت به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد

مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند گفت: در سال ۹۵ بیش از ۷ میلیارد ریال کمک معیشت به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد پرداخت شده است.


مهدی شعبانی مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود یک هزار خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد در شهرستان دماوند بهره مند شده‌اند از این تعداد بیش از ۶۰۰ خانوار شهری و مابقی خانوار روستایی هستند که بیشترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن آن‌ها، فوت و یا ازکار افتادگی سرپرست خانوار است.
وی با بیان اینکه طلاق، متارکه و مفقودی از دیگر عوامل تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار و سایر خانوادها است، ادامه داد: این خانواده ها خدماتی را از جمله فرهنگی، آموزشی، مستمری، درمان، مسکن و جهیزیه دریافت می کنند.
شعبانی تصریح کرد: رسیدگی به امور بیماران و معلولان نیازمند، خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست در رأس برنامه های این نهاد قرار دارد و مددجویان کمیته امداد پس از بررسی وضعیت معیشتی توسط مددکاران و تشکیل پرونده، علاوه بر دریافت مستمری از سایر خدمات حمایتی این نهاد بهره‌ مند می شوند.
مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند اضافه کرد: یکی از خدمات این نهاد، پرداخت مستمری ماهیانه جهت رفع بخشی از کاستی ها و نیازهای معیشتی خانواده های تحت حمایت است که در این راستا در سال ۹۵، بیش از ۷ میلیارد ریال کمک معیشت به خانواده های تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.
شعبانی در پایان تأکید کرد: برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی، کمک هزینه‌ تأمین جهیزیه، پرداخت بیمه تأمین اجتماعی، کمک هزینه درمان بیماران صعب العلاج، احداث، خرید و تعمیر مسکن مددجویان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و ارایه تسهیلات اشتغال و خودکفایی از دیگر اقدامات این نهاد برای رفع مشکلات خانواده های تحت حمایت این نهاد است.
پرداخت بیش از ۷ میلیارد کمک معیشت به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد